Николай Данилевич: razumkov.org.ua
На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись представителя канонической Украинской Православной Церкви Николая Данилевича:
Трошки самокритики
Вчора взяв участь в роботі круглого столу Центру Разумкова, де була представлена нова статистика по релігійній сфері України. Це більше статистика симпатій, а не реальної кількості віруючих по конфесіях і є питання до її точності, але все ж таки. Так от, на питання чи Ви відносите себе до якоїсь конкретної парафії / релігійної громади, відповідь по конфесіях наступна.
УГКЦ — 60 % асоціюють себе з конкретною парафією, УПЦ — 26 %, ПЦУ — 16 %.
Це означає, що нам слід посилити роботу над формуванням сильних і згуртованих громад / общин при кожному храмі, щоб людина брала участь в парафіяльному житті і свідомо асоціювала себе з конкретною парафією, а не була захожанином скрізь і ніде.
Немного самокритики
Вчера принимал участие в работе круглого стола Разумкова, где была представлена новая статистика по религиозной сфере Украины. Это скорее статистика симпатий, а не реальное количество верующих в исповедания и есть вопросы к ее точности, но все же. Итак, вопрос, относитесь ли вы к конкретной приходской / религиозной общине, ответ на исповеди следующий.
Мельбурн-60 % ассоциируются с конкретным приходом, УПЦ-26 %. ПЦУ-16 %.
Это значит, что мы должны укреплять нашу работу по построению сильных и сплоченных сообществ / сообществ в каждом храме, чтобы человек участвовал в приходской жизни и сознательно ассоциировался с конкретным приходом, а не захоронением везде и где угодно.
Об авторе: |
НИКОЛАЙ ДАНИЛЕВИЧ Заместитель председателя Отдела внешних церковных связей Украинской Православной Церкви протоиерей Все публикации автора »» |
Ця статистика, як в одному старому фільмі — ти бери, я собі ще намалюю.
Погоджуюсь. Зараз буде дещо когнітивно-дисонансний приклад, але я іноді заздрю згуртованості вірян інших конфесій, а ще більш, усіляких ультрамодних сект. Нам цього не вистачає. Зрозуміло, що там є свої технології, але тим самим вони показують свою силу і міць!
Безперечно, у нас є дуже сильні общини, недільні школи і молодіжки, але їх вкрай мало. У деяких селах та невеликих містах, нажаль, робота з молоддю зводиться майже до 0. Мабуть, це більшою мірою пов‘язано із відсутністю мотивації.
УПЦ варто переглянути відношення до недільних шкіл та молодіжок. На адміністративному рівні необхідно створювати мережу недільних шкіл та молодіжок з конкретними вимогами, правилами, статутами. Вважаю, що саме недільні школи та молодіжки спроможні виховати сильні та згуртовані громади, а також забезпечити УПЦ надійним захистом.