Про кого в Церкві моляться посилено за Літургією? Таємниці богослужіння — випуск 14

Журналисты Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» публикуют новое видео коллег в рамках обзора СМИ.

За кого Церква молиться посилено? Які особливі молитовні прохання можна додати в чин богослужіння, хто і коли визначає, що існує така необхідність?

“Рцем вси от всея души, и от всего помышления нашего рцем”, – чуємо ми одразу після читання Святого Євангелія слова сугубої єктенії за Божественною літургією. Не даремно дослідники зазначають, що сугуба єктенія звучить саме для тих, хто живе Євангелієм.

Диякон і священик цієї миті начебто спонукають народ Божий посилити свої моління до Бога. Отож, про сугубу єктенію як особливої сили молитовне прохання за всіх православних, про її схожість і те, що відрізняє від інших єктеній — розповідає ієромонах Нестор (Чайка), викладач Київської духовної академії і семінарії, у бесіді з протоієреєм Олександром Клименком.

Чому єктенія, що лунає за богослужінням після читання Євангелія, називається – “сугуба”? Про що зокрема молиться “таємно” священик, до чого закликає диякон, та яким проханням, що лунають під час сугубої єктенії, приділяється особлива увага? Чому і коли звершується заупокійна єктенія? Відповіді на ці питання, а також про особливі молитви, які відповідають викликам часу — молитва про мир, єдність Церкви, за лікарів і про позбавлення від хвороб — дізнаєтесь, переглянувши чотирнадцяте відео з циклу нового проекту «Таємниці богослужіння», яке Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував спільно з Київською духовною академією і семінарією.

“У сугубій єктенії підкреслюється те, що богослужіння звершується не лишень священиком, а богослужіння в цей момент звершують всі вірні, які стоять у храмі. І це проявляється у тих проханнях, які виголошує диякон у храмі, та особливо у тих таємних молитвах, які виголошує священик, – наголошує о. Нестор (Чайка), розповідаючи про сенс і зміст прохань сугубої єктенії. – “Рцем вси от всея души” — і в цих словах диякон вже виголошує заклик до посиленої молитви та прохання до Бога про помилування, а народ Божий вторить йому проханням про милість Господню. І в цих проханнях, звернених до Господа, про особливі Його милості, у цих постійних внутрішніх благаннях нібито прирівнюється любов материнська до любові Господньої до нас, бо любов Господня – всеохоплююча”.

Текст: https://bit.ly/34a2bfH

Більше новин та інформації на сайті УПЦ та у соціальних мережах.
Сайт: http://news.church.ua/
Facebook: https://www.facebook.com/Church.ua/
Instagram: https://www.instagram.com/church.ua/

Підписуйтесь на розсилку в Telegram, щоб першими дізнаватись про всі новини: https://t.me/upc_news

Смотрите также

15 комментариев

  1. Честные отцы, вот многие думают, что прошение о плодоносящих — это о беременных женщинах, даже в записках так пишут. Необходимо прояснить этот вопрос. Спаси Господи!

  2. Да Вашими молитвами хай укріпиться наша православна Християнська Віра.А наша Віра приведе нас до спасіння. Господи Помилуй!

  3. Спаси Господи!

  4. ХОЛЕНЫЙ МОНАХ- СПАСИ ГОСПОДИ НАС ГРЕШНЫХ….

  5. Спасибо вам большое за ваше служение в Господе нашем Иисусе Христе.

  6. Навіщо єктенія для оглашених якщо їх нема в церкві. Ми милимося за зовсім неіснуючих людей. ?

  7. Благодарю.Доступно,внятно,понятно.

  8. Спаси ГОСПОДИ Вас дорогі отці,ДАЙ Вам Бог ЗДОРОВ'Я і Вашим рідним,СПАСИБІ Вам ❤

  9. Братья и сестры, ставим лайки (большой палец вверх под видео). Это помогает храму, чтобы больше людей увидели и услышали эту красоту. Спаси, Господи. Во славу Божью! Прошу молитв о ближних и родных

  10. СПАСИ ГОСПОДИ, ДОРОГІ ОТЦІ
    Я з великим нетерпінням чекаю кожного випуску вашої передачі.
    Дуже пізнавальна і потрібна допомога для нас простих прихожан.
    Щиро дякую.

  11. Дякую за працю! Теж, з нетерпінням чекаю кожного випуску.

  12. Спаси Господи и помилуй нас грешных!
    Спасибо большое !Очень интересно и познавательно.

  13. Спасибі Господу і вам Святі отці, за духовну освіту.
    Велике прохання, на майбутнє, до коментарів священика додавати відео уривки з літургії. Дякую

  14. Дякую за роз'яснення.

Оставить сообщение