Таємниці богослужіння. Великий вхід: переживання Хресного шляху Христа

Журналисты Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» публикуют новое видео коллег в рамках обзора СМИ.

Про історію осмислення Великого входу у богословʼї та формування багатогранного символізму цієї важливої частини Божественної літургії — розповідає архімандрит Назарій (Омеляненко), кандидат богослов’я, викладач Київської духовної академії і семінарії, у бесіді з протоієреєм Олександром Клименком.

Чому “вихід” називають “входом”, адже Святі Дари виносяться і знову заносяться до вівтаря? Хто звершує Великий вхід та хто зустрічає Святі Дари у Царських вратах? Чому жертовник у давньоруських храмах є окремим приміщенням, і чому саме з нього починається Великий вхід? Коли в Церкві з’явилось поминання за Великим входом, чим це зумовлено та кого поминають сьогодні? Про що моляться священнослужителі під час входу? Які відмінності Великого входу у Літургії свт. Іоанна Златоуста і свт. Василія Великого та Літургії Передосвячених Дарів? Як трапилося, що цей вхід набув назви саме “Великий” – на відміну від Малого входу – як найбільш значущий момент богослужіння? Що мирянин, як учасник Великого входу, а тому як співучасник викупного подвигу Спасителя, може збагнути з Літургії, з Вічності? Відповіді на ці та інші питання дізнаєтесь, переглянувши сімнадцяте відео з циклу нового проекту «Таємниці богослужіння», яке Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував спільно з Київською духовною академією і семінарією.

“Великий вхід символізує собою Вхід Господній до Єрусалима – святкове шестя, яке супроводжують багато людей, і Христос, Який входить через Царські врата ніби в Єрусалим, щоб бути розіп’ятим і звершити Свій викупний подвиг. Святі по-різному тлумачили цей момент священного богослужіння… Та в одному вони сходяться: Великий вхід – значущий момент, оскільки він наочно показує викупну жертву Спасителя, те, заради чого у світ прийшов Христос, показує Його Хресну дорогу. І не випадково саме в цей момент відбувається поминання – через те, що Христос, омиваючи Своєю Кров’ю гріхи всього світу, приносить Себе в жертву. Саме цього моменту ми звершуємо поминання за всіх православних християн, просимо, щоб Господь пом`янув їх у Царстві Своєму. Таким чином ми сподобляємось під час цієї Хресної дороги Спасителя промовити слова і начебто уподібнитися до того розбійника, який звертався з проханням до Господа пом’янути його в Царстві Його, аби також стати достойними Небесного Царства”, – пояснив о. Назарій (Омеляненко), розповідаючи про сенс і символіку Великого входу. Він наголосив на важливості Входу Господнього у Єрусалим в історії викуплення людства і на відображенні цієї події у Великому вході, яке «за кожною Літургією робить людину співучасником викупного подвигу». «І дуже важливо пережити цю радість переживання Хресного шестя Господа заради всіх нас», – підкреслив отець Назарій.

Більше новин та інформації на сайті УПЦ та у соціальних мережах.
Сайт: http://news.church.ua/
Facebook: https://www.facebook.com/Church.ua/
Instagram: https://www.instagram.com/church.ua/

Підписуйтесь на розсилку в Telegram, щоб першими дізнаватись про всі новини: https://t.me/upc_news

Смотрите также

7 комментариев

  1. Дякую?Господи збережи Україну!

  2. Дуже доступно!??

  3. Oнуфрей это довел
    Генерал армии. Березовский
    Прикрывается украинским языком
    Рясы снимается и в окоп

  4. Спаси ГОСПОДИ дорогі отці
    І СПАСИ ГОСПОДИ УКРАЇНУ
    МОЛІМОСЯ ВСІ ЗА МИР І ЗЛАГОДУ В УКРАЇНІ

  5. Спаси Господи верующих! Киевляне должны знать своих героев во время войны.Благочинный Отец Владимир Терещук закрыл Церковь,закрыл врата на амбарский замок и сидит в подвале ждёт Кирилла.Помолиться зайти нельзя,от налетов спрятаться нельзя, Церковь оккупирована .Наверное решил ,что он главнее Господа Иисуса Христа.Вот его Вера.

  6. Сбереги Господи Святую Киевскую Русь!

  7. Оболонский р- н,Минский массив без поддержки Церкви.А батюшка то у нас не настоящий,колокола молчат.Молимся дома! Аминь!

Оставить сообщение