Тропарі й кондаки. Таємниці богослужіння — випуск 10

Журналисты Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» публикуют новое видео коллег в рамках обзора СМИ.

Про виникнення тропарів і кондаків, їх нерозривну єдність і те, чому вони лунають саме після Малого входу за богослужінням, розповідає ієромонах Митрофан (Божко), викладач Київської духовної академії і семінарії, у бесіді з протоієреєм Олександром Клименком.

Вітаючись із людьми, ми говоримо їм приємні слова, а нашим вітанням до Господа, Богородиці і святих у храмі Божому є співоче вітання – тропарі і кондаки. Тож, про виникнення цього “вітання у співочій формі”, те, яким чином тропарі і кондаки пов’язані з Малим входом, та який зміст вкладено у ці “гімни”. Про те, в чому глибинний зв’язок і відмінність тропаря як славословного гімна та кондака як дидактичного гімна, та як зрозуміти, який тропар є святковий, а який – традиційний для тієї чи іншої місцевості. Про традицію співу тропарів і кондаків усім храмом і те, чому деякі з тропарів не співаються, а читаються. А також про те, як пишуться тропарі новим святим, та які тропарі має знати напам’ять кожен християнин – дивіться у десятому відео з циклу нового проекту «Таємниці богослужіння», яке Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував спільно з Київською духовною академією і семінарією.

«…Заходячи у простір храму Божого, ми, вітаючись, прославляємо Господарів цього дому: Господа і Божу Матір, і святих, пам’ять яких сьогодні звершуємо, святих, яким присвячено цей храм. Тому тропарі і кондаки є тим вітанням у співочій формі», – провів для кращого розуміння таку паралель о. Митрофан (Божко) та відзначив: «І те, що вітаючи один одного з Великоднем, Різдвом, ми починаємо з виконання тропарів Воскресінню і Різдву Христовому, є яскравим виразником того, що богослужбова культура виходить за межі Маловхідної історії і вривається в будинки людей. Є такий вираз: “Літургія після Літургії”. Наше завдання – не втекти від світу і замкнути двері за собою, а навпаки – преображати цей світ, щоб ми наче з фонтану виливали цю воду благодаті Святого Духа, щоб вона лилась і через нас також у піснеспівах. Наше завдання – бути в усьому схожими на нашого Спасителя, ми повинні орієнтуватися на Його подвиг у своєму житті».

Більше новин та інформації на сайті УПЦ та у соціальних мережах.
Сайт: http://news.church.ua/
Facebook: https://www.facebook.com/Church.ua/
Instagram: https://www.instagram.com/church.ua/

Підписуйтесь на розсилку в Telegram, щоб першими дізнаватись про всі новини: https://t.me/upc_news

Смотрите также

5 комментариев

  1. Братья и сестры, ставим лайки (большой палец вверх под видео). Это помогает, чтобы больше людей увидели и услышали эту красоту. Спаси, Господи. Во славу Божью! Прошу молитв о ближних и родных

  2. Дякую за відкриття таємниці?.
    Для мене завжди були незрозумілими ці слова: "тропар", "кондак", "гласи". Навіть попри те, що якісь знаю напам'ять.

  3. Спаси вас Господь за пояснення! Слава Богу за все!!!

  4. Люблю дивитися ваші передачі Дякую

  5. Спаси Господи !!! Очень интересно !!!

Оставить сообщение