Українці винесли вирок минулій владі та політиці втручання у релігійне життя, а нинішня продовжує її справи, — Ю. Решетніков
Експерт наголосив на брутальному втручанні держави у внутрішні справи Церкви в останні роки та відзначив, що нинішня влада нічого не робить для виправлення зроблених помилок у державно-церковних відносинах представників попередньої влади та навіть більше – продовжує вести антиконституційну політику щодо Української Православної Церкви.
«У 2019 році 73% українських громадян абсолютно чітко висловили своє ставлення до дій попередньої влади, власне вирок і незгоду з діями у сфері державно-конфесійних відносин, проголосувавши проти попередньої влади. Але, на жаль, ми бачимо продовження цього. Адже проблеми у державно-конфесійних відносинах на нинішньому рівні так і не вирішуються», – зазначив він.
На думку Ю. Решетнікова, одним зі шляхів виправлення помилок, що призвели до проблем у державно-церковних відносинах, було б рішення Конституційного суду, а також скасування антиконституційних, протиправних законопроектів рішенням Верховної Ради нинішнього скликання. «Однак цього ми не бачимо, – відзначив він. – Нинішня влада не тільки не виправила помилок попередньої влади, але й ігнорує ці проблеми. А ігнорування цих проблем веде лише до поглиблення цих проблем».
Він додав, що влада зокрема ігнорує звернення вірних УПЦ, а за законом протягом місяця очільники державної влади мали надати відповідь. За його словами, на сьогодні «кількість звернень про проблеми в державно-конфесійних відносинах вже перевищує 1 мільйон, і так само ігнорується позиція понад 1 мільйона громадян України».
«На жаль, ми говоримо не тільки про ігнорування ранішніх проблем, бачимо також продовження сумнівної законотворчої діяльності з боку нинішньої більшості Верховної Ради України та депутатів партії “Слуга народу”», – продовжив свою думку екс-глава Держкомрелігій України.
Експерт зупинився на тій важливій проблемі, що наразі продовжує діяти
«Жодна з 13 000 релігійних організацій зі складу УПЦ не може внести зміни до статуту, легалізувати зміну настоятеля свого храму тільки тому, що наприкінці 2018 року комусь в Раді захотілося перейменувати найбільше релігійне об’єднання нашої країни», – сказав він.
Також він звернув увагу на протиправні законопроекти №
Далі Юрій Решетніков згадав про
Окрім того, екс-глава Держкомрелігій акцентував увагу ще на двох законопроектах, які спрямовані на засудження так званої «ідеології руського міра» №
«Два моменти, які викликають схвилювання: це розширення прав РНБО та фактично розширення її позасудових дій, – зокрема відзначив експерт два такі небезпечні нюанси. – Власне пропонується надати РНБО, без всякого судового рішення тощо, право припиняти діяльність певних ЗМІ, суб’єктів господарювання і т.д., які начебто пропагують «ідеологію руського міра»».
При цьому підпасти під дію таких звинувачень може будь-хто, будь-яка організація, без реальних на то причин.
Підбиваючи підсумок, Юрій Решетніков виголосив припущення, що одним із прагнень авторів цього законопроекту є дестабілізація ситуації в країні.
«Тому що в Україні зареєстрована єдина Церква під назвою «Українська Православна Церква», яку очолює Блаженніший Митрополит Онуфрій. І заперечення незалежності УПЦ, звинувачення її вірних у непатріотизмі та в тому, що вони представляють нібито якусь колону когось, веде до дестабілізації ситуації в Україні», – наголосив він.
Насамкінець експерт висловив надію, щоб в цей складний час, маючи такі небезпечні зовнішні виклики, нинішня влада не допустить розколу ще й всередині країни.