67% українців вважають себе віруючими людьми, але лише 10% з них є членами релігійних громад

Тільки 10% українців, які вважають себе віруючими, регулярно відвідують релігійні заклади. Такими є дані соціологічного дослідження, спільно проведеного компанією “Active group” та аналітичним центром “Клуб експертів” і презентованого на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” 2 червня 2021 року.

“Серед людей, які вважають себе віруючими, 86% відносять себе до православних християн, 9% до католицтва, до ісламу – 1,2%, до протестантизму – 0,7%, до язичницьких вірувань -0,3%, до іудаїзму – 0,2%”, – підбив підсумки дослідження глава соціологічної компанії “Active group” Олександр Позній.

Багато людей визначаються з приналежністю до тієї чи іншої конфесії, виходячи в першу чергу з політичних міркувань, вважає політолог, глава фонду “Українська політика” Кость Бондаренко.

“Якщо подивитися на реальну ситуацію, то політична ангажованість не дає можливості говорити про воцерковлення прихожан окремих конфесій. Одна справа – це декларувати віру, інше – воцерковлення. Це можна спостерігати щороку, коли в кінці липня організовуються хресні ходи на честь свята Хрещення Русі. При цьому ходи двох конфесій (УПЦ і ПЦУ) відрізняються. Кількість прихожан УПЦ як правило становить 200 – 300 тис. осіб, які йдуть з хрестами і хоругвами, демонструючи свою відданість Православ’ю. Водночас на хресних ходах ПЦУ парафіяни в основному йдуть з національними прапорами і портретами героїв українського пантеону. Це реально демонструє наявність двох підходів до релігійності в цих конфесіях “, – резюмував Бондаренко.

Смотрите также

Оставить сообщение