Митрополит Антоній: Справа проти протоієрея Віктора Земляного не має підстав

Позов протоієрею Віктору Земляному в минулі роки не мав підстав і доказового матеріалу. Про це керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній заявив на прес-конференції у Києво-Печерській лаврі у четвер, 8 квітня 2021 року.

За словами митрополита Антонія, зараз проявляються «сили, які намагаються вплинути на позицію священиків УПЦ».

«Ці сили не розуміють, що священик діє не сам по собі, він – виразник дум і сподівань мільйонів людей. А боротися зі своїм народом, навіть через одного представника – дуже поганий шлях », – підкреслив керуючий справами УПЦ.

Ієрарх додав, що ситуація навколо справи проти отця Віктора нагадує часи СРСР, коли на священиків писали «доноси».

«Я зараз займаюся справами репресованих кліриків Бориспільської єпархії за часів СРСР. На них писали доноси. Були випадки, коли між арештом і розстрілом проходив дуже короткий термін. В одному з випадків донос на священика написав сусід-алкоголік. Щоб помститися священикові. І матушка прийшла до нього після розстрілу і запитала – як же ти зміг так вчинити? Відповідь була дивною – “я помилився”», – розповів керуючий справами УПЦ.

Цей сусід з родиною був змушений виїхати з села, вони не змогли жити серед людей, які знають про цей факт, зазначив він.

«Тому ті, хто зараз воює проти УПЦ, повинні подумати про своє майбутнє і майбутнє своїх дітей», – підсумував владика.

Смотрите также

Оставить сообщение