Митрополит Тульчинський Іонафан звершив Літургію біля стін опечатаного храму в селі Новоживотів на Вінниччині

26 липня 2021 року, у день Собору Архангела Гавриїла, митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан з архіпастирським візитом відвідав парафію на честь Покрова Божої Матері у селі Новоживотів, Оратівського району, Вінницької області та звершив Божественну літургію біля храму, який опечатали після спроби захоплення прихильниками «ПЦУ». Про це повідомляє прес-служба Тульчинської єпархії.

В єпархіальній прес-службі інформують, що візит митрополита Іонафана в Покровський храм відбувся у момент, коли почали розповсюджуватися слухи про те, що нібито в цьому храмі, опечатаному у 2019 році поліцією, з благословення владики, відбуваються по черзі богослужіння з «духовенством ПЦУ ».

Підкреслюється, що «насправді це є абсолютною брехнею. <…> Агресивно налаштовані прихильники т.зв. «ПЦУ» служать паралельно у дворі храму, що ймовірно в звітах чиновників оформляється як служіння почергове».

«Щорічно в цей день з райцентру Оратів до храму Архангела Гавриїла в селі Новоживотів відбувається піший хресний хід довжиною в 16 кілометрів. Хрестоходці являють оточуючим свою православну відданість і віру», — йдеться у повідомлені.

Задля запобігання можливим провокаціям з боку послідовників «ПЦУ» настоятель храму протоієрей Петро Монастирський напередодні звернувся в поліцію з проханням забезпечити конституційний порядок під час звершення богослужіння просто неба.

«Благочинний Оратівського округу єпархії протоієрей Димитрій Цмокало, духовенство, парафіяни села і хрестоходці радісно зустріли свого архіпастиря біля входу у двір храму. Кілька ПЦУ-шників через голови поліцейських стали голосно і зухвало висловлювати своє незадоволення приїздом митрополита. Але поліцейські чемно, але наполегливо, попросили «оглашених» відійти на інший бік храму, де в наметі налаштовувалися на свою службу приїжджі «священики ПЦУ». Затіяти заворушення і рукоприкладство, як це не раз уже мало місце, провокаторам не вдалося», — зазначають в єпархії.

Як повідомляється, натомість богослужіння віруючих канонічної Української Православної Церкви пройшло за статутом, вельми урочисто і спокійно.

Після виконання запричасного вірша, хор і вірні проспівали народний церковний гімн «Віра наша – православна» на мотив сербської церковно-народної пісні, який саме митрополит Іонафан першим переклав українською та російською мовами.

Наприкінці служби владика привітав прибуле духовенство і мирян з престольним святом, й докладно розповів про причини розколу.

Нагадаємо, 26 липня 2020 року в Новоживотові  активісти «ПЦУ» здійснили спробу захопити храм УПЦ на честь Покрова Божої Матері. Після силового протистояння храм було опечатано, в судах різних інстанцій відбуваються слухання щодо долі церкви Покровської парафії Української Православної Церкви.

Смотрите также

Оставить сообщение