На Буковині у селі Боянчук віряни побудували новий храм замість захопленого “ПЦУ”

Близько року після захоплення храму Різдва Пресвятої Богородиці в буковинському селі Боянчук не вдавалося навіть розпочати будівництво, оскільки місцева влада не наважувалася виділити ділянку релігійній громаді Української Православної Церкви. Ситуація змінилася після відвідин вірян митрополитом Чернівецьким і Буковинським Мелетієм, і вже Великдень вони сподіваються зустріти у новому храмі. Про це розповів староста храму Дмитро Роговик у програмі “Живі камені” каналу «Вітражі: про віру у фарбах».

Староста зустрівся з керуючим єпархією, коли митрополит Мелетій приїхав у сусіднє село, щоб благословляв там будівництво нової церкви.

«Розповів, що ми хочемо побудувати у себе храм. Владика показав кілька місць і всі їх благословив», – зазначив Дмитро Роговик.

Рівно через тиждень старості повідомили, що з’явилася ділянка, яку можна використовувати для будівництва.

«Закладати камінь під будівництво до нас приїхав владика і повідомив, що про нашу ситуацію знає Блаженніший і дуже радий будівництву нового храму», – розповів він.

Митрополит Мелетій передав віруючим села фінансову допомогу для споруджуваного храму від Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Вірянин також розповів, що до того, близько року, в селі не було місця для проведення богослужінь й ділянку для будівництва місцева влада під різними приводами не виділяла.

«Ми просили у сільської ради дати нам місце біля пам’ятника для будівництва храму, але нам відповіли, що там планують будувати спортивний майданчик, і відмовили», – сказав він.

За словами чоловіка, віруючим також не дозволили зібратися в місцевій каплиці на Хрещення і Різдво Христове, і хтось навіть викликав поліцію.

«Поліція була біля нас, але не заважала, – пригадав він. – Ми відслужили молебень на вулиці, не в каплиці». Після цього віруючі написали заяву до облдержадміністрації з приводу заборони на будівництво храму.

Незабаром голова сільради виділив вірянам місце під храм на старому цвинтарі. Проте туди прибули прихильники “ПЦУ” і “підняли галас”, після чого парафії знову відмовили в будівництві.

Староста розповів, що після закладки каменю 2 липня минулого року, вже через місяць були зведені стіни,  а на цей момент виконано більшу частину робіт. Віруючі сподіваються, що Світле Христове Воскресіння святкуватимуть у новому храмі.

Смотрите также

Оставить сообщение