Николай Данилевич: Чергова маніпуляція «ПЦУ». Верховний Суд не приймав рішення, яке б узаконило…

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись представителя канонической Украинской Православной Церкви Николая Данилевича:

Виявляється, що заяви очільника та представників ПЦУ про те, що Велика Палата Верховного Суду України підтвердила законність зміни підлеглості парафій з УПЦ на користь їхньої конфесії і цим самим створила прецедент для переведення / захоплення інших парафій нашої Церкви — це маніпуляція (а відповідно, неправда).

Лише вчора це рішення Суду було опубліковане, і насправді стосується зовсім іншого, а саме питання підсудності цих справ. Тобто чи ці справи має розглядати господарський чи адміністративний суд?

«В рішенні йдеться про питання підсудності, тобто які суди можуть захищати права віруючих у випадку захоплення їхніх храмів або незаконної перереєстрації. Адже протягом останніх років була певна невизначеність, оскільки після звернень до суду за захистом своїх прав, зазвичай розгляд зводився до вирішення того, який суд мав би розглянути справу. В цьому рішенні була сформована певна визначеність, що розгляд такої категорії справ належить до господарської юрисдикції. Окрім того, Велика Палата ВС звернула увагу на обрання способу захисту та предмет спору в таких справах».

Деталі за посиланням.

Чергова маніпуляція «ПЦУ». Верховний Суд не приймав рішення, яке б узаконило перехід у їх структуру парафій УПЦ — голова Юридичного від

 Об авторе:
НИКОЛАЙ ДАНИЛЕВИЧ
Заместитель председателя Отдела внешних церковных связей Украинской Православной Церкви протоиерей
Все публикации автора »»

Смотрите также

Оставить сообщение