Николай Данилевич: Історія на завтра (на поминальну суботу) Цю історію, яка сталася декілька…

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись представителя канонической Украинской Православной Церкви Николая Данилевича:

Історія на завтра
(на поминальну суботу)

Цю історію, яка сталася декілька місяців тому, розповів мені мій знайомий священик про свого прихожанина, якого я також особисто знаю.

Цей прихожанин захворів на коронавірус, попав в лікарню і пережив клінічну смерть. І ось як він розповідає про свій пережитий досвід:

«Бачу, що лежу в палаті. Розумію, що я віруюча церковна людина і хочу помолитися, але не можу згадати жодної молитви. Мене починає брати тривога. Усвідомлюю, що знаю напам’ять самі прості молитви, («Отче наш», «Богородице Діво»), але я не можу їх згадати. Мене охоплює страх. Думаю, є ж сама проста й коротка молитва («Господи помилуй!»). Не можу і її згадати. І мене охоплює паніка. Повертаю голову і бачу стоїть в палаті мій духівник — отець N., і молиться за мене. І тут я заспокоївся, мені стало легше».

Ця історія важлива тим, що вона ілюструє вчення Церкви про загробне життя. Згідно з вченням Православної Церкви, люди, що помирають, вже не можуть за себе молитися. Вони вже не можуть нічого для себе зробити, нічим собі допомогти. Тільки ми, які живемо на землі, в цьому житті можемо допомогти молитвою нашим ближнім. Завтра, 6 березня, м’ясопусна поминальна батьківська субота. Підіть в храми і помоліться за ваших близьких, які за себе помолиться вже не можуть.

P. S. Спочатку я назвав цей короткий текст «Історія на завтра», маючи на увазі завтрашній поминальний день. Але перед публікацією тексту зрозумів, що це історія на «завтра» для кожного з нас. Бо ніхто з нас не уникне свого «завтра» і того досвіду, який описаний вище. А тому, поки ми живемо ще сьогодні, і можемо зробити користь для своєї душі і душ наших померлих близьких, то давайте не будемо про це забувати.

 Об авторе:
НИКОЛАЙ ДАНИЛЕВИЧ
Заместитель председателя Отдела внешних церковных связей Украинской Православной Церкви протоиерей
Все публикации автора »»

Смотрите также

5 комментариев

  1. ще можна просто молитися своїми словами. як варіант 🙂

  2. Мені розповідав знайомий з яким вчились в семінарії , він поступив до ХДС в 45 років , що також переживав клінічну смерть , і коли вже бачив лікарів і себе зверху , почав через сили молитись , казав було дуже важко , але він згадав і з трудом прочитав Царю Небесний.

  3. А каким образом святые молятся?

  4. Formidable

  5. Этим примером можно увидеть другое и оно основное. Душа оказавшись вне тела, не имея в себе любви к Богу терпит страх. Это нам урок всем, пока есть время нужно искать любви к Богу и ближним. Воспитать в себе любовь, помогут нам Таинства Церкви, и основное из них Причастие. Душа которая не холодна не горяча будет в страхе, и это естественное её состояние вне любви. Изгоняет страх только любовь, а это и есть Царство Небесное внутрь нас.

Оставить сообщение