Николай Данилевич: Не хочу робити зайвої реклами, але мушу прокоментувати, м’яко кажучи, нерозумні…

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись представителя канонической Украинской Православной Церкви Николая Данилевича:

Не хочу робити зайвої реклами, але мушу прокоментувати, м’яко кажучи, нерозумні заяви депутата від ОПЗЖ Іллі Ківи, скріншот яких додаю.

1. Вірні УПЦ не збираються робити переворот чи новий майдан в країні і скидати Президента В. Зеленського ні цієї осені, ні наступної весни. Хресний хід — це релігійний, а не політичний захід. Саме тому в нас не було жодної політичної, і навіть державної, символіки. Лише релігійна — хоругви, хрести, ікони.

2. А тому, прошу не перетлумачувати чи переворювати (або спотворювати) ідейне наповнення релігійного заходу на політичний.

3. Також, не треба намагатися використовувати УПЦ. Нехай ОПЗЖ спробує зібрати хоча б половину від вчорашньої кількості людей, що були в нас. В Україні взагалі поки-що не бачу жодної іншої (релігійної, суспільної, політичної чи іншої) сили чи структури, як могла б вивести на вулицю стільки людей. Навіть П. Порошенко з допомогою примусового звезення бюджетників не зміг цього зробити.

4. Також, що є дуже важливим: прошу депутата ОПЗЖ не намагатися «приватизовувати» нашу Церкву. УПЦ надто велика, щоб поміститися в прокрустове ложе якоїсь однієї політичної партії. Серед наших вірних є симпатики різних партій: і ОПЗЖ, і Слуги народу, і БЮТ і т.д. Ми — Всеукраїнська Церква, а не Церква Півдня чи Сходу України. І Хресний хід, в якому взяли участь вірні з усіх куточків України (можна було по плакатах, які тримали в руках наші віряни, вивчати географію нашої країни), а також статистика та розташування парафій, про це явно свідчать. Більше того: по кількості громад і церковних людей в УПЦ лідирує саме західний і центральний регіон нашої країни.

5. Так, нам як громадянам також багато-що може не подобатися в нашій державі. І ми можемо, маємо право і навіть обов’язок, як громадяни, висловлювати свою думку. Але не на Хресному ході.

 Об авторе:
НИКОЛАЙ ДАНИЛЕВИЧ
Заместитель председателя Отдела внешних церковных связей Украинской Православной Церкви протоиерей
Все публикации автора »»

Смотрите также

11 комментариев

 1. УГКЦ у Львові виведе. тут питання в тому, чи потрібно це зараз

 2. одним словом — ОПЗЖ

 3. Политики слишком сильно перевозбуждаются когда видят много людей собравшихся в одном месте, ради одной цели. У них сразу головокружение и идеи, идеи, идеи, куда можно всю эту массу народ направить и что с этого получить…

  Многие не понимают что эти же люди не выйдут под политические лозунги и призывы, за редким исключением. Кроме того не понимают, что их не позовут иерархи… Во всяком случае не наши точно.

 4. Мудро: «прошу депутата ОПЗЖ не намагатися «приватизовувати» нашу Церкву. УПЦ надто велика, щоб поміститися в прокрустове ложе якоїсь однієї політичної партії. Серед наших вірних є симпатики різних партій: і ОПЗЖ, і Слуги народу, і БЮТ і т.д. Ми — Всеукраїнська Церква, а не Церква Півдня чи Сходу України». Я навіть знаю одного вірного УПЦ, який симпатизує ОУН))

 5. Провокативне висловлювання. Кому благодать, а кому — спроба й на цьому маніпульнути… еххх (((

 6. Хорошо сказали, отче!
  Зачёт!
  🙂

 7. Добре зрозуміла реакція, депутат хоче вирішити свою проблему трудами інших. Не вийде.

 8. Отче — не перебільшуйте. Ось вам протестанти — свято подяки в Києві…

 9. если нечем будет платить за ототпление в храме и за свет то ещё вопрос… в квартирах — точно будет нечем

 10. Одно слово — кива

 11. Мудро, як завжди, з Вашого боку!

Оставить сообщение