Николай Данилевич: Позитивна динаміка розвитку життя УПЦ Хотів би з приємністю відмітити, що ЗА…

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись представителя канонической Украинской Православной Церкви Николая Данилевича:

Позитивна динаміка розвитку життя УПЦ

Хотів би з приємністю відмітити, що ЗА ОСТАННІ ДЕКІЛЬКА МІСЯЦІВ, особливо після послаблення карантинних обмежень, спостерігається активізація життя УПЦ в різних вимірах.
Взяти хоча б близьку для мене зовнішню діяльність. В цій сфері були і тривають активні не лише офіційні зустрічі і візити до інших Помісних Церков (Сербія, Грузія, Ліван, Сирія), але є й багато неофіційних контактів. Декілька паломницьких груп вже побували в СЕРБІЇ і в ЧОРНОГОРІЇ (групи з Києва, з Вінницької єпархії, потім о. Олександр Клименко був в Чорногорії зі своє групою), і продовжують туди їздити мало не щомісяця. Вл. Гавриїл Ловечський приїжджав до нас з БОЛГАРІЇ. Недавно хор КДАІС взяв участь в пісенному фестивалі в м. Поморіє (БОЛГАРІЯ). Наші архієреї (вл. Никодим Житомирський і вл. Пимен Дубенський) відвідали ПОЛЬСЬКУ Церкву (Люблінську єпархію). Вл. Венедикт з РУМУНСЬКОЇ Церкви приїжджав в паломництво до святинь УПЦ. Архієреї УПЦ відвідали БІЛОРУСЬ, КАЗАХСТАН. Це те, що сам читаю в ЗМІ як спостерігач. Адже сам займаюся організацією лише офіційних контактів. До речі, в Грузію поїздка планувалася заздалегідь і жодним чином не була пов’язана в візитом Д. Шмигаля, як це почали нам приписувати, нібито ми спеціально після візиту прем’єра туди поїхали. Такі поїздки за день-два не готуються, мінімум за декілька тижнів. Вийшло так, що ми приїхали в Тбілісі буквально через 3-4 дні після Шмигаля. Просто так співпало, хоча ми домовлялися про зустріч за декілька тижнів до самої зустрічі. Ми самі здивувалися, прочитавши у ЗМІ про візит Шмигаля до Тбілісі, напередодні нашої туди поїздки. А можливо, це деякі радники прем’єра дізналися про наші плани і поїхали туди першими;)?

Як би там не було, але в майбутньому наші офіційні контакти з іншими Помісними Церквами будуть розвиватися.

Далі. Люди почали їздити до ГРЕЦІЇ. В мене постійно зараз запитують, в яких грецьких єпархіях можна причащатися, а в яких ні (архієреї яких заплямували себе співслужінням з нашими розкольниками)? Відповідаю, на Корфу можна! Туди найчастіше їздять і найчастіше запитують.

Тобто, приємно, що окрім, образно кажучи, вертикальних офіційних контактів, вибудовуються ще й горизонтальні неофіційні контакти – спілкування архієреїв, духовенства й мирян з різними Помісними Церквами. І вони будуть тривати й розвиватися. При цьому це все відбувається природньо, не штучно. Я сам часто зі ЗМІ дізнаюся, хто куди з нашого духовенства поїхав і де служив. Тобто це не є якась вказівка зверху кому куди їхати, де служити, де звершувати паломництво. Це природній церковний процес, який відображає життя Церкви. При цьому, цікаво, що в Помісних Церквах наших паломників і духовенство завжди запитують і уточняють з якої Церкви, питають довідки про канонічність. Дізнавшись, що з УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія, радо приймають. Це показова відповідь на деякі болючі для декого питання. Прямо кажучи, абсолютна більшість православного світу з УПЦ.

Цікаво, що навіть зі сторони різних греків, з якими я мав спілкування протягом останнього часу, відчув не просто збільшену симпатію до нас, а ніби їхню вину (ніби їм самим незручно) за те, що Константинопольський патріарх (їхній лідер) з нами так поступив. Грецьке духовенство веде себе не просто ввічливо, яким воно було і до того, а підкреслено ввічливо, аж навіть запопадливо (я б так сказав), висловлює радість самим фактом того, що я їм дзвоню, і що наші паломники до них їдуть, запрошують в гості. Аж дивно. Приємно дивно. Можливо, це суб’єктивне враження.

Далі, інші сфери.

Молодь: владика Іона провів свою чергову конференцію.

Монашество: планується в близькому часі провести форум ігуменів та намісників монастирів УПЦ в Почаєві.

Миряни не відстають: створили недавно рух «Миряни».

Сімейний Відділ на минулому тижні провів успішну конференцію, де була безпрецедентно велика кількість делегатів з різних єпархій УПЦ, і які не просто формально приїхали, а живо цікавилися тематикою й дискутували під час заходу. Це вл. Пантелеїмон Ровеньківський (голова цього Відділу) о. Іоанн Ружицький (його заступник) мені розповідали.

Навіть на місцевому рівні проводяться зібрання та конференції. На днях о. Віктор Земляний провів в Острозі з’їзд регентів Острозького благочиння.

Таке враження, що після ковіду Церква ожила, оживилося церковне життя і стало ще більш різноманітним. І що важливо, це життя розвивається зсередини, не зверху, не по вказівці з адміністративного церковного центру, а з самої серцевини Церкви, від мирян, від духовенства, від монахів.

Це приємно і це радує.

 Об авторе:
НИКОЛАЙ ДАНИЛЕВИЧ
Заместитель председателя Отдела внешних церковных связей Украинской Православной Церкви протоиерей
Все публикации автора »»

Смотрите также

1 Comments

  1. Доброго дня,чи плануються (або є наміри ) по налагоджуванню відносин з ПЦУ.Дякую.

Оставить сообщение