Николай Данилевич: Сьогодні в Почаєві з‘їзд чернецтва УПЦ Ось перші мої враження, бо сьогодні я…

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись представителя канонической Украинской Православной Церкви Николая Данилевича:

Сьогодні в Почаєві з‘їзд чернецтва УПЦ

Ось перші мої враження, бо сьогодні я тут як спостерігач.

Приїхало багато ігуменів та ігумень. Близько 300 учасників. Одна справа, коли читаєш статистику, інша справа коли реально бачиш стільки ченців та черниць — і це лише ігумени та ігумені (а не всі ченці, яких в УПЦ близько 5000), дуже багато з яких бачу вперше.

Прекрасна атмосфера, монашеська. Що це означає? Тиха, мирна, спокійна атмосфера. Ще до початку засідання ігумени та ігумені неформально спілкуються між собою, але не голосно. Немає шуму і гулу, як це буває на конференціях, де збирається три сотні учасників. Аж дивно трошки, що так багато учасників і немає звичного шуму. Я бував на багатьох конференціях і знаю як це буває, тому звертаю увагу на такі деталі.

Засідання в Успенському соборі. В Троїцькому соборі, де зазвичай відбуваються подібні заходи, учасники не помістилися б, тому перенесли в більший храм. Учасники сидять по всьому храму, включаючи бокові нефи.

Звертають увагу на себе лиця монахів. Особливо лиця ченців старшого віку. Лиця чисті, світлі, на яких відображається відблиск тихої радості, духовного миру і, я би сказав, відблиск вічності. Не став їх фотографувати, бо якось незручно.

Прекрасно, що така конференція відбувається.

 Об авторе:
НИКОЛАЙ ДАНИЛЕВИЧ
Заместитель председателя Отдела внешних церковных связей Украинской Православной Церкви протоиерей
Все публикации автора »»

Смотрите также

Оставить сообщение