Парламентарі хочуть забрати у релігійних організацій право на постійне землекористування. До ВРУ внесено новий законопроект

Законопроект № 5385 пропонує скасувати право на постійне землекористування та змусити релігійні організації до участі у земельних торгах і платного використання землі виключно на правах оренди.

Таку ініціативу подали до Верховної Ради України 18 парламентарів, які є членами фракції партії «Слуга народу». З них 14 є членами Комітету з питань аграрної та земельної політики, включно з головою цього Комітету, який є профільним при розгляді даного законопроекту, що свідчить про серйозність намірів його ініціаторів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Головною метою законопроєкту є збільшити доходи місцевих бюджетів з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Для цього автори ініціативи пропонують у Земельному кодексі України повністю скасувати право на постійне землекористування (стаття 92), на підставі якого релігійні організації мають можливість безоплатно користуватися земельними ділянками для своєї духовної та соціальної діяльності.

Важливо відзначити, що законопроект № 5385 не містить змін до статті 82 Земельного кодексу України, які б дозволили релігійними організаціями набувати землю у власність. Тому їм не дається можливість викупити ділянки державної та комунальної власності, якими вони користуються зараз. У такий спосіб парламентарі з партії «Слуга народу» хочуть змусити релігійні організації перейти від безоплатного постійного землекористування до платної оренди на комерційних засадах.

При цьому для отримання в оренду нових земельних ділянок релігійним організаціям треба буде брати участь у земельних торгах, що значно підвищить ціну орендної плати та зробить неможливим користування землею для багатьох релігійних організацій.

Важливо відзначити, що розроблення законопроекту щодо внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів України щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками передбачено завданням 193 Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 276. На думку Кабінету Міністрів України, це дозволить “збільшити розмір надходжень до бюджету від використання земель”.

Нагадаємо, що право на постійне землекористування для релігійних організацій було відновлено у 2009 році за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Завдяки цьому релігійні організації можуть безоплатно користуватися землею державної і комунальної власності лише з некомерційною метою. Такий режим землекористування було запроваджено у якості компенсації за понад 70 років репресій та церковну власність, експропрійовану радянською владою на користь держави.

Смотрите также

Оставить сообщение