Понад 20 тисяч вірян і духовенство УПЦ звершили молитовне стояння біля Верховної Ради та Офісу Президента

Понад 20 тисяч віруючих і духовенство з різних єпархій Української Православної Церкви звершили молитовне стояння біля Верховної Ради України та Адміністрації Президента, аби засвідчити свою приналежність до УПЦ та захистити канонічну Церкву від антиконституційних законів і дискримінації. Віряни передали народним депутатам і Президенту звернення з двома законопроектами для скасування антицерковних законів №2662-VIII (закон про примусову зміну назви Церкви) і 2673-VIII (закон для церковних рейдерів), які були прийняті за часів попередньої влади.  Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

“Ми прийшли сюди, полишивши наші справи, домівки, багато хто полишив роботу, щоб нас нарешті почули, щоб звернули увагу на те, що в ХХІ ст. у центрі Європи продовжують звершувати гоніння за релігійною ознакою”, – зазначив присутній на стоянні архієпископ Васильківський Миколай.

“Христо́с воскре́се из ме́ртвых, сме́ртию смерть попра́в, и су́щим во гробе́х Живо́т дарова́в, – підносили до Господа Пасхальний тропар віруючі та пояснювали, що вони виступають проти антицерковних законів, оскільки ті «суперечать вимогам статті 35 Конституції України, порушують свободу віросповідання і дискримінують громадян України, які належать до УПЦ, порушують громадянський мир і спотворюють міжнародний імідж країни».

Також ініціатори мирної акції, якими, нагадаємо, виступили учасники громадського об’єднання вірян УПЦ  “Миряни”, зазначили: «Тисячі парафіян УПЦ страждають від порушення прав, розпалювання ненависті і захоплень храмів. Не останню роль в цих процесах зіграли антицерковні закони. Віруючі УПЦ обурені не тільки тим, що ці закони взагалі були прийняті, але і тим, що новий Президент і парламент так і не позбулися цієї спадщини режиму П. Порошенка. Закони досі діють. Права УПЦ порушуються, тоді як іншій конфесії, також створеної за Порошенка, державні органи всіляко сприяють всупереч Конституції».

Після передачі звернення народним обранцям тисячі вірян і духовенство УПЦ з молитвою вирушили до Офісу Президента, де передали своє звернення до гаранта Конституції.

“Шановний Володимире Олександровичу, до вас прийшли вірні УПЦ, до вас прийшли люди, які проголосували за те, щоб ви стали Президентом України, – звернувся до Президента під час передачі звернення віруючих архієпископ Миколай. – Ми покладали на вас величезні надії. Перш за все, ми бажали миру в Україні, ми бажали, щоб насильство над УПЦ припинилося, що рейдерське захоплення храмів відійдуть у минуле, ми надіялися, що наші громади по всій Україні будуть жити й молитися у спокої. Деякою мірою наші надії здійснилися, але дотепер чиниться насильство над релігійними громадами УПЦ. Ми просимо вас, як ваші виборці, як громадяни України, скасувати закони, які чинять насильство над УПЦ і суперечать Конституції України. Ми просимо виконання Конституції. Ми просимо відкликати запрошення патріарха Варфоломія – він не є главою нашої Церкви, навіть не є офіційним представником держави, з якої він приїжджає, він не вніс миру, єдності в українське православне суспільство. Заради миру в Україні, заради релігійного миру ми просимо вас! Ми молимося за нашу Українську державу, за нашу Церкву і життя віддаємо за мир в Україні, надіємося, що ви нас почуєте”.

До віруючих, які принесли мільйон підписів з вимогою зупинити утиски УПЦ і скасувати антицерковні закони, вийшов представник Адміністрації Президента, який повідомив, що передасть звернення у секретаріат.

Своєю чергою один з ініціаторів мирної акції зазначив, що для вірних УПЦ – це дійсно історична подія, яка залишиться в пам’яті вірян і духовенства УПЦ назавжди. “Нам змінюють ім’я, змінюють законодавство, аби на нас чинити тиск, але нас буде чутно тоді, якщо ми не будемо мовчати! Христос воскрес!”, – підсумував він та подякував братам і сестрам за молитви.

Як повідомив архієпископ Миколай, заяву віруючих прийняли і зареєстрували, залишається сподіватися, що влада України дослухається до голосу вірних Української Православної Церкви.  Насамкінець владика подякував вірянам, особливо тим, які подолали заради цього сотні кілометрів, що зібралися за соборною молитвою, аби молитовно звернутися до влади із закликом.

З документами можна ознайомитися за посиланням.

Смотрите также

Оставить сообщение