#ПроповідьПредстоятеля в Києво-Печерській Лаврі в день Антипасхи….

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись Предстоятеля канонической Украинской Православной Церкви Онуфрия:


#ПроповідьПредстоятеля в Києво-Печерській Лаврі в день Антипасхи. 09/05/2021.
Кожен може бути вірним Христу – треба виконувати Його заповіді – Блаженніший #МитрополитОнуфрій.

Предстоятель пояснив сенс слів Спасителя, сказані до апостола Фоми, якого, як відомо, долали сумніви: “Блаженні, що не бачили й увірували!” (Ін. 20, 29).

“Ці слова Спасителя не всім зрозумілі. Адже Фома, як усі апостоли, був учнем Спасителя і чув Його слова, і бачив Його славні діла. Між іншим, як люди, котрі увірували у Спасителя, не бачачи Його, більш блаженні, ніж Фома, котрий бачив Господа”, – зауважив Архіпастир та провів для кращого розуміння таку аналогію: “Справа в тому, що коли людина вчиться чомусь, наприклад, учень здобуває знання в школі, той той, хто чує вчителя, легше засвоює знання, ніж той, який не бачить його, а тільки чує”.

Як продовжив Блаженніший владика, слід розрізняти віру розуму від віри серця: “віра розуму народжується від почутого, побаченого, прочитаного; а віра серця народжується від виконання заповідей Божих”.

Віру розуму, за словами Його Блаженства, апостоли набули легше, ніж інші люди, котрі “тільки чули слово Христа, та не бачили Його своїми тілесними очима”. “Тому Спаситель назвав тих, хто “не бачили й увірували” більш блаженними, ніж ті, які бачили й увірували”, – наголосив він.

Натомість віра серця, на переконання Митрополита Онуфрія, набувається не всіма однаково. Але треба докладати зусиль і змушувати себе жити за заповідями.

“І апостоли з собою боролися, змушували себе слухати Христа і виконувати Його заповіді. Може, вони й не подобалися апостолам, але вони примушували себе жити за ними – і стали святими. А апостол Іуда не слухався Христа, не виконував Його заповіді і став зрадником. Тому що аби бути вірним Христу, треба слухати і виконувати Його заповіді”, – наголосив владика.

Водночас Предстоятель акцентував увагу на тому, що сьогодні кожен із нас має змогу чути слово Боже в храмі, читати щодня Святе Євангеліє та вчитися за його дороговказами, як “правильно вибудовувати своє земне життя, щоб його кінець був початком вічного життя на небі в Царстві Небесному”.

Відео кращої якості: https://youtu.be/R8KfexbPhHQ
Текст: https://cli.co/dLMqrNP
На русском: https://cli.co/mZnygjo

 Об авторе:
МИТРОПОЛИТ ОНУФРИЙ
Предстоятель канонической Украинской Православной Церкви
Все публикации автора »»

Смотрите также

Оставить сообщение