У селі Вербовець на Вінниччині прихильники «ПЦУ» намагалися захопити храм УПЦ

Після силового протистояння, під час якого представники «ПЦУ» з арматурою вчинили акт вандалізму над храмом, побили священика та парафіян УПЦ, церкву опечатали до рішення суду.

18 липня 2021 року у селі Вербовець Мурованокуриловецького району Вінницької області агресивно налаштовані представники «ПЦУ» звершили спробу насильницького захоплення храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Нападу передували незаконні дії начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Салецького І.О., який всупереч рішенню релігійної громади УПЦ, 12 липня перереєстрував парафію в «ПЦУ». Про це повідомляється на сторінці у фейсбук парафії на честь Різдва Богородиці.

Як зазначається у повідомленні, спробу силового захоплення вчинили місцеві прихильники «ПЦУ та люди, які ніколи не мали відношення до місцевої громади УПЦ і храм до цього не відвідували.

«Священика і вірян канонічної Церкви били та виштовхували від їхнього ж храму, де вони роками служили Господу. Зі священика зірвали хрест. Агресивні представники ПЦУ мали із собою заточену арматуру і погрожували, що «будуть різати як свиней» парафіян храму», — розповідається на сторінці парафії у фейсбук.

Настоятель храму протоієрей Олександр Лучин несе своє служіння на парафії Різдва Пресвятої Богородиці понад 20 років, і саме його зусиллями та зусиллями місцевих вірян УПЦ храм був відреставрований та побудована трапезна.

«Оманливим шляхом, через збори громадян села, а не через зібрання саме релігійної громади, було подано документи на перереєстрацію громади УПЦ в ПЦУ, яка про це не просила, — йдеться у коментарі далі. — Віруючі канонічної Церкви не бажали і не бажають змінювати юрисдикцію, однак одіозний держслужбовець Салецький І.О. взяв до уваги протокол зборів громадян села за збори релігійної громади і, замість того, щоб зареєструвати нову громаду ПЦУ, 12 липня 2021 року вчинив антизаконні дії – перереєстрацію громади УПЦ, чим спровокував нову хвилю агресії з боку представників ПЦУ».

У результаті спроби рейдерського захоплення храму прибічниками “ПЦУ”, церкву опечатали до рішення суду.

Смотрите также

Оставить сообщение