ВРЦіРО переконує парламентарів, що ратифікація Стамбульської конвенції неможлива
Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відома як Стамбульська конвенція, була підписана у 2011 році. Однак не всі країни погодилися її ратифікувати, зокрема Україна, Велика Британія, Литва, Латвія, Словаччина, Чехія, Угорщина, Молдова, Ліхтенштейн, Болгарія та інші. При цьому Туреччина цього року заявила про денонсацію ратифікації та вийшла з учасників цієї конвенції.
На переконання Ради церков, найбільший ризик Стамбульської конвенції – це загрози для безпеки України, пов’язані з запровадженням гендерної ідеології, яка насправді далека від практичного вирішення проблем рівності прав жінок і чоловіків. Тому релігійні діячі послідовно виступають за вдосконалення національного законодавства України з протидії домашньому насильству, як це роблять інші країни, які відмовилися від ратифікації Стамбульської конвенції.
Як приклад,
Відповідаючи на аргументи ВРЦіРО, Перший заступник Голови депутатської фракції партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко зазначив, що не стоїть питання ратифікації Стамбульської конвенції до якоїсь конкретної дати. Він погодився, що це питання є дискусійним і потребує подальшого обговорення і ґрунтовних консультацій з суспільством.
До обговорення цієї проблематики долучилися Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Марина Бардіна, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Марія Мезенцева, а також Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та народні депутати Михайло Бондар («Європейська солідарність»), Андрій Шараськін («Голос») та Віктор М’ялик («За майбутнє»).
З боку ВРЦіРО зокрема у зустрічі взяли представники Української Православної Церкви.
Також у зустрічі взяли участь представники церков і релігійних організацій України та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.
Нагадаємо, релігійні діячі неодноразово