ВРЦіРО переконує парламентарів, що ратифікація Стамбульської конвенції неможлива

Представники Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій пояснили парламентарям ризики та ідеологічну заангажованість Стамбульської конвенції, які роблять неможливим її ратифікацію. Дискусія на цю тему велася під час чергової зустрічі ВРЦіРО з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина», що відбулася 31 травня 2021 року в Києві, повідомляє сайт ВРЦіРО.

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відома як Стамбульська конвенція, була підписана у 2011 році. Однак не всі країни погодилися її ратифікувати, зокрема Україна, Велика Британія, Литва, Латвія, Словаччина, Чехія, Угорщина, Молдова, Ліхтенштейн, Болгарія та інші. При цьому Туреччина цього року заявила про денонсацію ратифікації та вийшла з учасників цієї конвенції.

На переконання Ради церков, найбільший ризик Стамбульської конвенції – це загрози для безпеки України, пов’язані з запровадженням гендерної ідеології, яка насправді далека від практичного вирішення проблем рівності прав жінок і чоловіків. Тому релігійні діячі послідовно виступають за вдосконалення національного законодавства України з протидії домашньому насильству, як це роблять інші країни, які відмовилися від ратифікації Стамбульської конвенції.

Як приклад, за підтримки ВРЦіРО у 2017 році було прийнято два закони: «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Відповідаючи на аргументи ВРЦіРО, Перший заступник Голови депутатської фракції партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко зазначив, що не стоїть питання ратифікації Стамбульської конвенції до якоїсь конкретної дати. Він погодився, що це питання є дискусійним і потребує подальшого обговорення і ґрунтовних консультацій з суспільством.

До обговорення цієї проблематики долучилися Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Марина Бардіна, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Марія Мезенцева, а також Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та народні депутати Михайло Бондар («Європейська солідарність»), Андрій Шараськін («Голос») та Віктор М’ялик («За майбутнє»).

З боку ВРЦіРО  зокрема у зустрічі взяли представники Української Православної Церкви.

Також у зустрічі взяли участь представники церков і релігійних організацій України та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Нагадаємо, релігійні діячі неодноразово наголошували на тому, що в документі (Стамбульська конвенція) відбувається нав’язування гендерної ідеології, яка не стосується захисту від домашнього насильства, проте суттєво шкодить моральним засадам, сімейним і християнським цінностям українського суспільства. Крім того, ВРЦіРО зверталася до парламентарів та викладала в листі безпосередньо до Прем’єр-міністра практичні пропозиції, спрямовані на протидії домашньому насильству. 

Смотрите также

Оставить сообщение