Ієрарх УПЦ закликав міжнародне співтовариство засудити побиття вірян у Ніжині

Глава Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор закликав міжнародне співтовариство засудити черговий акт насильства щодо віруючих УПЦ, а українську владу – належним чином реагувати на порушення фундаментальних прав і свобод громадян України. Про це владика написав у своєму тг-каналі після інциденту з нападом радикалів на хресний хід віруючих Ніжинської єпархії в м. Ніжин Чернігівської області.

Єпископ зазначив, що патріотичні гасла, якими спочатку прикривалися молодчики в Ніжині, дуже швидко змінилися образами, а їх спроба перешкодити хресній ході – фізичним насильством. В результаті декількох віруючих УПЦ жорстоко побили, також постраждали священики.

Винуватці нападу повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності, підкреслив ієрарх УПЦ.

Він додав, що наявність в учасників нападу на хресний хід яскравих ознак духовної хвороби – один був зі свинячим копитом, інший намагався власними нечистотами кинути у святі ікони – «вкотре свідчить, що найбільшим ворогом Церкви є диявол, який тільки використовує окремих людей у власних цілях. Очевидно, що сучасні українські “патріоти” у своїй боротьбі проти Церкви фактично копіюють більшовиків та комсомольців. Іншими словами, наших “патріотів” у їхній боротьбі проти Церкви можна назвати послідовниками радянських безбожників».

«Знову закликаємо українську владу належним чином реагувати на порушення фундаментальних прав і свобод громадян України, яким гарантовано Конституцією вільне сповідування своїх релігійних переконань. Якщо влада не реагуватиме на прояви агресії стосовно віруючих УПЦ, які є громадянами України, то наслідки цього можуть бути непоправними. Вже зараз можна говорити про чергове поступове посилення ненависті та агресії щодо нашої Церкви. Таке посилення породжене почуттям безкарності з боку тих, хто називає себе “патріотом” і виступає проти Церкви.

Крім того, закликаємо і міжнародні правозахисні організації звернути увагу на абсолютно недопустимі дії щодо УПЦ представників різних радикальних угрупувань. Будь-яке насильство щодо Української Православної Церкви підлягає різкому засудженню міжнародним співтовариством», – підкреслив глава Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях.

Єпископ Віктор додав, що ситуації, подібні події в Ніжині, істотно підривають імідж України на міжнародній арені, перетворюючи її з демократичної та правової держави на територію, де панує свавілля і насильство.

Нагадаємо, 23 червня українські «патріоти» з прапорами США атакували хресний хід УПЦ в Ніжині. У Ніжинській єпархії повідомили, що учасників побиття віруючих притягнуть до кримінальної відповідальності.

Смотрите также

Оставить сообщение