Митрополит Климент розповів подробиці нападу на хресний хід у Ніжині

Поліції потрібно більш чітко реагувати на ситуацію, коли явно кримінальні елементи перешкоджають законній і мирній ході, а всім свідкам нападу на мирний хресний хід у Ніжині було очевидно, де сили добра, а де – зло. Про це в коментарі проекту «Дозор» в ефірі «Першого Козацького» розповів митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент. 

Ієрарх пояснив, що щорічно в день пам’яті святителя Іоанна Тобольського віряни здійснюють центральними вулицями Ніжина хресний хід із чудотворними іконами і мощами святих угодників, благословляючи «місто і вулиці, всіх людей, які живуть в нашому місті і приїжджають до нас у гості».

В цьому році, нагадав він, близько 10-20 радикально налаштованих людей спробували перекрити дорогу хрестохідцям, серед яких були в тому числі діти, літні люди на інвалідних візках. Викрикуючи образи, вони почали бійку, зірвали хрест зі священика, зламали хоругви із зображенням Спасителя, одна людина своїми нечистотами намагалася забризкати ікони, які були у хресному ході».

«Для тих, хто був присутній при цих подіях, була абсолютно очевидна різниця між Церквою і антицерквою, – пояснив митрополит Климент. – Головний заводій цих радикалів замість рук використовував відрубане копито і намагався ним вдарити священиків, асоціюючи себе з якоюсь демонічною силою. Це свідчить про те, що під виглядом націонал-патріотів насправді явно антихристиянські сили виступають проти Церкви».

За словами ієрарха, провокатори не змогли б створити перешкоди для численного хресного ходу, але «просто зганьбилися вчергове».

При цьому, за даними поліції, серед них були депутати міськради, і, як зазначив митрополит, «навряд чи ці депутати змогли прославитися тим, що зробили щось хороше для Ніжина, хіба що нечистотами ікони закидати – це найяскравіше, що вони залишать після своєї політичної діяльності».

Що стосується дій працівників правоохоронних органів, то, як підкреслив ієрарх, «поліція намагалася зробити так, щоб не було якихось бійок, але наскільки їм це вдалося – складно сказати, тому що були побиті священики, кілька черниць отримали удари, парафіяни були травмовані. Тому треба було б більш чітко реагувати на ситуацію, коли явно кримінальні елементи, ще й з якоюсь неадекватною поведінкою, перешкоджають абсолютно законній мирній релігійній ході».

За словами поліції, зазначив митрополит Климент, всі учасники нападу на хресний хід ідентифіковані і будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

При цьому подія в Ніжині анітрохи не затьмарила торжество дня для вірян, скільки, навпаки, зміцнило віру всіх присутніх. І не тільки хрестохідців, але і тих, хто просто бачив з боку все, що відбувається.

«Цілком очевидно було, де сили добра, а де – сили зла. Природно, що ті люди, які тільки кричать “ми за Україну”, але для України нічого не зробили і замість цього руйнують мир і стабільність в нашому місті, і в Україні в цілому, такі люди повинні нести відповідальність», – підсумував ієрарх.

Смотрите также

Оставить сообщение