На Вінниччині захоплена розкольниками 200-річна церква стоїть порожньою, натомість парафія УПЦ зміцніла й молиться просто неба

Боляче, що храм Пророка Божого Іллі з 200-річною історією стоїть порожній. Про це сказав у коментарі клірик Тульчинської єпархії протоієрей Павло Петльований, настоятель парафії УПЦ, яка після закриття розкольниками її церкви в селі Стрільчинці Вінницької області не тільки збереглася, а й примножилась і зміцнилась. Про це повідомляє сайт СПЖ.

Розкольники закрили старовинний храм у селі Стрільчинці на Вінниччині ще три роки тому. За словами протоієрея Павла Петльованого, відтоді село розділилося, а зараз віруючі УПЦ і прихильники «ПЦУ» навіть у різні магазини ходять.

«Служимо у дворі під храмом. Влітку хору підспівують солов’ї, а взимку – морозний вітер. Але парафія не тільки збереглася, а й примножилася. На Великий хресний хід до Києва з нами їздили навіть діти парафіян, які приїхали з Німеччини», – розповів священик.

Парафія УПЦ продовжує боротися за свій храм у судах, за її плечима вже 16 судових засідань і гори паперів, але, як зауважив о. Павел, «сподіваємося на верховенство права».

«Боляче, що храм з 200-річною історією стоїть порожній», – зазначив він.

Як пояснив священнослужитель, представники «ПЦУ» з’являються у відібраному храмі вкрай рідко: в 2019 році – 5 разів, в 2020-му – жодного разу не були. Цього року був приїжджий «священик ПЦУ», але він відмовився «служити» – до нього прийшли лише три людини.

Смотрите также

Оставить сообщение