У Запорізькій єпархії провели онлайн-зустріч з представниками ОБСЄ

5 серпня 2021 року з благословення митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Геннадій Елін провів онлайн-зустріч з представником Дніпровського офісу ОБСЄ, спостерігачем Спеціальної моніторингової місії Берике Мірмановим. Про це повідомляє прес-служба Запорізької єпархії.

У процесі бесіди сторонами було розглянуто цілий ряд актуальних питань, що стосуються як життєдіяльності Запорізької єпархії, так і Української Православної Церкви в цілому.

На початку спілкування протоієрей Геннадій Елін поінформував співрозмовника про дотримання санітарно-епідеміологічних норм в храмах Запорізької єпархії в період коронавырусної пандемії, перш за все, в контексті очікуваної третьої хвилі захворюваності, наступ якої пов’язують з новим штамом коронавірусу «Дельта».

Наступним аспектом розмови, якому було приділено найпильнішу увагу, став Великий Хресний хід, який відбувся в Києві 27 липня поточного року, напередодні 1033-річчя Хрещення Русі. Коментуючи слова Президента України Володимира Зеленського з цього приводу, отець Геннадій Елін зазначив, що з цілої низки причин вони викликають безліч питань і звернув увагу на те, що, зокрема, не відповідає дійсності інформація про участь в заході виключно людей похилого віку.

Далі сторони предметно обговорили закони і законопроекти, прийняті нинішньою та попередньою владою, які несуть в собі потенційні ризики й негативні наслідки як для УПЦ, так і для українського суспільства. А саме: Закон «Про корінні народи України», прийнятий зовсім недавно Верховною Радою, Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», підписаний колишнім Президентом України Петром Порошенком й так далі.

Також співрозмовники детально зупинилися на законопроекті № 5488, однією з норм якого є покарання за критику ЛГБТ спільноти у вигляді позбавлення волі.

«Наша Церква абсолютно однозначно ставиться до такого роду відносин. Содомський гріх – це протиприродний блуд, який апріорі не може бути нормою », – сказав він.

Підсумовуючи онлайн-спілкування, його учасники висловили надію на продовження конструктивного діалогу в майбутньому.

Смотрите также

Оставить сообщение