Настоятель новозбудованого храму УПЦ в Сестрятині: Ті, хто пішов у “ПЦУ”, повертаються до нас

23 червня 2021 року в селі Сестрятин Радивилівського району Рівненської області освятили новий храм УПЦ на честь святителя Миколая Чудотворця, який постраждала від рейдерства “ПЦУ” релігійна громада збудувала всього за рік. Настоятель парафії протоієрей Василій Проказюк розповів, як проходило будівництво нового храму. Про це повідомляє сайт СПЖ.

Храм будували всією релігійною громадою, розповіли віруючі. Будівництво почалося у квітні 2020 року – гроші на фундамент виділила Київська Митрополія. А далі стали надходити пожертви.

«Земельну ділянку під будівництво пожертвувала Любов Загреба, ми оформили все як слід і виготовили документацію під будівництво, – повідомив отець Василій. – Господь проявив велику милість до нас, ми її явно відчули на прикладі цього будівництва. Гроші кожен раз з’являлися тоді, коли вони нам були дуже потрібні. У мене записано 160 людей з навколишніх сіл поіменно, вони всі вклалися в це будівництво. І поки буде стояти церква, до тих пір за них в ній звучатимуть молитви».

Священнослужитель додав, що парафіяни ні копійки не взяли за зведення стін нової церкви, за плитку, яку клали на підлогу, за обіди, які жінки готували для працівників протягом усього року. Також у храмі встановили іконостас вартістю 200 тисяч гривень, гроші на який знайшла одна з парафіянок.

Але без проблем не обійшлося: прихильники “ПЦУ” намагалися перешкодити зведенню нового храму УПЦ і написали заяву в СБУ про незаконне будівництво. Були всілякі перевірки, до закінчення яких на храм не можна було встановити куполи. Зараз, розповідають у Сестрятині, ситуація прояснилася, і вже незабаром куполи з хрестами прикрасять Миколаївський храм.

«До нас повертаються люди, які пішли за ПЦУ. Поки їх небагато, але вірю, що незабаром прозріють ще більше і повернуться до канонічної Церкви», – підсумував настоятель новозбудованого храму УПЦ.

Нагадаємо, храм у Сестрятині був захоплений прихильниками “ПЦУ” 10 березня 2019 року.

 

Смотрите также

Оставить сообщение