Николай Данилевич: Диво в Хонех та інші чудеса Архістратига Михаїла (+відео) — Українська…

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись представителя канонической Украинской Православной Церкви Николая Данилевича:

День пономаря

Вчора на нашій парафії ми вітали наших пономарів. Був в нас День пономаря. Пономар — це той, хто допомагає священику при звершенні богослужіння у вівтарі. Чому саме вчора? Бо в цей згадується, як кажуть в народі, Михайлове чудо, а по-церковному — чудо Архістратига Божого Михаїла в Хонех. Там розповідається про одного пономаря на ім’я Архип, який протягом 60 років благочестиво жив і трудився при храмі, навертав язичників до християнської віри. Храм, при якому служив і трудився св. Архип, був освячений в честь Св. Архістратига Михаїла. Цей храм інші язичники хотіли зруйнувати, але відбулося чудо — Архістратиг Михаїл захистив храм. Деталі можна прочитати тут: https://news.church.ua/2021/09/18/divo-v-xonex-ta-inshi-chudesa-arxistratiga-mixajila/

Ось ми й надихнулися цим святом, а саме прикладом простого, самовідданого й непомітного служіння св. Архипа при храмі святого Архістратига Михаїла.

Цікаво, що історія не зберегла імені священика, який служив в тому храмі, але зберегла ім’я пономаря, який не лише трудився при храмі, але й молився про спасіння від зруйнування цього храму.

Тому, 19 вересня — для нас стало Днем пономаря, в який ми вітаємо наших і молодих і старших пономарів, і загалом всіх простих служителів храму — прибиральниць, чергових, технічних працівників, як прийнято казати в світському середовищі.

Дай Боже всім їм — довго й благоговійно служити при храмі. Років по 60 (це тільки активного служіння, не всього життя, а тільки служіння), як святий Архип, не менше.

Диво в Хонех та інші чудеса Архістратига Михаїла (+відео) — Українська Православна Церква

 Об авторе:
НИКОЛАЙ ДАНИЛЕВИЧ
Заместитель председателя Отдела внешних церковных связей Украинской Православной Церкви протоиерей
Все публикации автора »»

Смотрите также

Оставить сообщение