Николай Данилевич: Сьогодні день пам’яті св. Миколая. Цей святий був добрим і навіть…

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись представителя канонической Украинской Православной Церкви Николая Данилевича:

Сьогодні день пам’яті св. Миколая.
Цей святий був добрим і навіть універсальним пастирем: він і бідним та знедоленим допомагав, і проти несправедливості виступав, і віру православну захищав, і багато іншого робив. Як ті ізраїльтяни після виходу з вавилонського полону Єрусалимський храм будували: однією рукою будували, а іншою відбивалися від нападників – місцевих язичницьких племен. В одній руці тримали кельню, а в іншій меч.
Думаю, що для Церкви саме сьогодні, в цей історичний період її буття, такий спосіб служіння св. Миколая має бути прикладом. Треба віру відстоювати і Церкву захищати, але при цьому й бідним служити, і знедолених захищати, і справи милосердя творити і Слово Боже проповідувати й людей вчити. І все це одночасно. І багато таких пастирів було в історії Церкви. Наприклад, св. Василій Великий, який з аріанами боровся, але скільки богословських текстів написав: не лише полемічних, але й моральних, повчальних, тлумачення св. Письма, і багато іншого зробив.
Нам часто хочеться просто служити, молитися, і щоб ніхто нас не чіпав. Щоб суцільна субота (шабат — спокій) була. А, ні. З різних сторін проблеми і виклики. Отож, продовжуймо й надалі трудитися і служити Богу і людям, як це робили ці святі!
І це не лише священиків стосується, але й всіх вірних християн, які покликані брати участь в житті Церкви і вносити свою лепту в розвиток Церкви. З днем пам’яті св. Миколая всіх вітаю!

 Об авторе:
НИКОЛАЙ ДАНИЛЕВИЧ
Заместитель председателя Отдела внешних церковных связей Украинской Православной Церкви протоиерей
Все публикации автора »»

Смотрите также

8 комментариев

 1. Отче! Вітаю Вас з днем ангела))) ✨✨✨

 2. С праздником, отец Николай!

 3. Зі святом, отче! З іменинами будьте здорові 🎈❄️

 4. Вітаю з днем тезоіменитства! Многая літа!

 5. Вітаємо з днем Ангела!

 6. С праздником!
  Поздравляю с днём Ангела!
  Многая и благая лета!

 7. Зі Святими Іменинами !

Оставить сообщение