#ПроповідьПредстоятеля. 23/08/2020. Як батько змушує сина вчитися, так ми…

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись Предстоятеля канонической Украинской Православной Церкви Онуфрия:

#ПроповідьПредстоятеля. 23/08/2020.

Як батько змушує сина вчитися, так ми повинні змушувати себе прощати — Блаженніший #МитрополитОнуфрій.

Предстоятель підкреслив, що якщо ми не маємо в собі прощення в малому, то й не здатні на велике прощення. Тому, за його словами, ми повинні в першу чергу простити ближньому, щоб отримати прощення від Бога.

«Так само як людина, якщо не може підняти кілограм, то тим більше не підніме 100 кілограмів», — провів таку аналогію Предстоятель і продовжив: «Оскільки ми не можемо вмістити в собі прощення, — Бог його дасть нам, а воно пролетить повз нас, — то Господь і не прощає. Тому що якщо Бог дав дар, а я його не вмістив, то буду відповідати перед Богом. Як людина взяла кредит, наприклад, на будівництво будинку, але замість цього пропила все. Банк не дивиться на це, побудував ти будинок чи прогуляв: ти повинен повернути борг. Бог не хоче, щоб ми були боржниками й не дає нам дар прощення… Тому треба прощати ближньому, щоб отримати прощення від Бога».

Як зазначив Митрополит Онуфрій, треба змушувати себе прощати, здавалося б, непростиме, навіть коли серце озлоблене.
«Бог нам дав силу волі, розум, і ми повинні себе силою волі, силою розуму примушувати [прощати]. Як хлопчика, який не хоче вчитися, батько бере і все одно садовить за стіл: “Вчися, бо тобі це потрібно, бо без цього буде складне життя!”, — так і ми повинні змушувати себе прощати ближнього, щоб не ускладнювати своє життя, щоб бути причасником на небі», — підсумував владика.

Дивитися відео на YouTube: https://youtu.be/1lH_vV2ZO0g

Текст: https://bit.ly/3goAwHV

 Об авторе:
МИТРОПОЛИТ ОНУФРИЙ
Предстоятель канонической Украинской Православной Церкви
Все публикации автора »»

Смотрите также

Оставить сообщение