#ПроповідьПредстоятеля. Як побачити славу Божества? – Блаженніший…

На сайте Правозащитного общественного движения «Правда и Вера» опубликована новая запись Предстоятеля канонической Украинской Православной Церкви Онуфрия:


#ПроповідьПредстоятеля. Як побачити славу Божества? – Блаженніший #МитрополитОнуфрій. 28/03/2021.

Предстоятель нагадав, що в другу Неділю Великого посту — «той час, коли ми повинні викорінювати з себе гріх і плекати в собі священні чесноти: любов, стриманість, доброчесність, смирення» — Свята Церква вшановує пам’ять свт. Григорія Паламу та преподобних отців Києво-Печерських.

«Свт. Григорій Палама не тільки проповідував Світло Фаворське, але був глядачем цього Світла. Тому що багато подвижників, які жили в пості, молитві, сподобляляся того, що бачили Бога у славі, — зазначив зокрема він. — Преподобні отці Києво-Печерські теж були глядачами Фаворського Світла, вони бачили Бога. Тому що усамітнитись у печері, маленькій «2×2», і там провести десятки років, вживаючи склянку води і просфору щодень, — цього не витримає людина, якщо не побачить Бога, якщо не побачить Божественну славу».

Насамкінець Блаженніший владика побажав Божої допомоги на нашому шляху до Бога: «Нехай Господь молитвами наших преподобних отців допомагає нам, дорогі брати й сестри, жити так на землі, щоб ми побачили Божу силу, Божу премудрість, яка постійно нас підтримує та влаштовує наше життя земне і життя внутрішнє, щоб ми побачили Божу любов, яка постійно зігріває кожну людину, тільки б вона не відгороджувалася від Божественної любові своєю гординею, своєю жорстокістю».

Архіпастир також зауважив, що, звісно, славу Божества бачать і на небі, і на землі лише ті, хто досягли духовної досконалості, однак нам, звичайним людям, теж варто прагнути цього. «Це не наша міра, це міра подвижників, які досягли високих ступенів духовної досконалості, які навчилися змирятися, і смиренним Бог дає таку благодать. То нехай Господь на небі сподобить нас бачити хоч трошки Його Божественну славу, тому що там, на небі, ті, хто намагалися жити благочестиво, хто боролися з гріхом, сподобляються честі бути спасенними на небі, бачити славу Божу во Христі Іісусі Господі нашім», — підсумував владика.

Відео кращої якості: https://youtu.be/gD6SlLJvk1g

Читайте нас у Тelegram: https://t.me/upc_news

 Об авторе:
МИТРОПОЛИТ ОНУФРИЙ
Предстоятель канонической Украинской Православной Церкви
Все публикации автора »»

Смотрите также

Оставить сообщение