У “ПЦУ” все на брехні та наклепі, – настоятель храму УПЦ в Сутківцях на Хмельниччині

Офіційної інформації за підсумками рішення Верховного Суду немає, але в “ПЦУ” продовжують «робити з мухи слона», повідомив священик УПЦ з села Сутківці.

У “ПЦУ”, де заявили про «законність» перереєстрації релігійної громади в Сутківцях, «все на брехні та наклепі». Про це настоятель Свято-Покровського храму УПЦ в селі Сутківці Ярмолинецького району Хмельницької області протоієрей Володимир Степанишин сказав в коментарі сайту СПЖ.

Священнослужитель зазначив, що ситуація в селі стабільна, і релігійна громада продовжує служити в своєму храмі, хоча «люди всі стривожені» інформацією про підсумки Верховного Суду, яку «роздувають» прихильники “ПЦУ”.

Як пояснив отець Володимир, «ми судилися не з нашими опонентами з ПЦУ, а з облдержадміністрацією. Ми хотіли тільки свій новий статут зареєструвати, але ОДА цього робити не захотіла. Таких ситуацій зараз багато».

Він підкреслив, що релігійна громада – а це 300 осіб – залишається в Українській Православній Церкві, про що вона раніше одноголосно засвідчила, і її старий статут, прийнятий в 2017 році, «повністю законний».

Що ж стосується рішення Верховного Суду, то в “ПЦУ” «просто зробили з мухи слона, роздуваючи інформацію, яка зараз ще навіть не підтверджена».

«Зробили багато паніки і шуму, місцеве телебачення приїжджало. Обмовляють, що це я створив конфлікт у селі, мовляв, збирав підписи і обдурив всіх. Все у них на брехні та наклепі.

У селі тільки кілька людей, які вважають себе “громадою”. Зараз їх навіть стало менше – 10-20 осіб. Зареєструвалися на нашу адресу, це не законно, я бачив їх статут – адреса написана від руки. У них немає всіх необхідних документів, показують тільки свій статут і розпорядження ОДА. Баламутять село, мовляв, офіційно перейшли… Немає ще нічого офіційного. Все зробили незаконно, з порушеннями, і вважають, що це їхній храм», – підсумував настоятель.

Раніше в “ПЦУ” повідомили, що 6 квітня 2021 року Велика палата Верховного Суду України відхилила позов релігійної громади УПЦ в селі Сутківці і визнала законною її перереєстрацію в ПЦУ.

Голова Юридичного відділу УПЦ закликав не поспішати із заявами і висновками, оскільки судове рішення не опубліковане, і поки що не відомі причини і мотиви, за якими суд відмовив у задоволенні позову релігійної громади УПЦ.

Смотрите также

Оставить сообщение